تا بحال به چینش موهای مسواک خود دقت کرده اید؟

چینش موهای بعضی از مسواک ها صاف و برخی به صورت زاویه دار و خلاف جهت هم هستند که به آن موهای Criss Cross یا ضربدری هم گفته می شود.

فکر می کنید موهای صاف یا ضربدری کدام یک می تواند پلاک ها و جرم های تشکیل شده بر روی سطوح دندان ها را بهتر از بین ببرند؟ در نگاه اول منطقی به نظر می رسد که موهای زاویه دار در جهت مخالف بهتر از موهای صاف ناحیه های بین دندانی را تمیز کند، اما طبق تحقیقات منتشر شده در مجله International Journal of Dental Sciences and Research, Issue 6A, 2014 که با اندازه گیری میزان جرم باقی مانده بر روی دندان های گروه های مختلفی از مردم در بازه زمانی چند ماه انجام شده است. هر دو مسواک با موهای صاف و زاویه دار تقریبا به یک اندازه می تواند پلاک های دندان ها تمیز کنند.

پس تفاوت در چیست؟ چرا برخی از مسواک ها با موهای صاف و برخی با موهای ضربدری تولید می شوند؟

برای رسیدن به بهترین پاسخ، می بایست به جنس دندان، چینش دندان ها و عادات مسواک زدن خود دقت کنیم. در حقیقت هر چقدر دسترسی به نواحی بین دندانی در چینش دندان های ما سخت تر باشد، پلاک ها و جرم های قوی تری روی دندان های ما تشکیل شود و عادت داشته باشیم کمی کم حوصله تر مسواک بزنیم، انتخاب ما باید مسواکی با موهای ضربدری باشد. ولی اگر دندان ها و لثه های کمی حساس تر با چینش منظم تری داریم قطعا یک مسواک استاندارد با موهای صاف نیز نهایت تمیزی را برای دندان های ما به ارمغان خواهد آورد.

اگر انتخاب ما مسواکی با موهای ضربدری باشد، یکی از قهرمان های مسواک های مو ضربدری، مسواک کراس اکشن ۲۰۸۰ است. این مسواک با سری گرد و کوچک و موهای ضربدری خود که در قسمت سر مسواک کمی بلند تر است به راحتی به سخت ترین نقاط دندان ها و فضای لابلای آن رسیده و کوچک ترین اثری از باکتری های اضافی و ذرات غذا باقی نمی گذارد. دسته ارگونومی این مسواک و گریپ منحصر بفرد آن باعث می شود در هنگام مسواک زدن بالاترین تسلط بر روی مسواک ایجاد شود و در نهایت پاک کننده زبان که در پشت سر مسواک قرار گرفته از کراس اکشن ۲۰۸۰ یک قهرمان واقعی ساخته است.

سخن آخر اینکه فارغ از انتخاب مسواکی با موهای صاف یا ضربدری، باید دوبار در روز به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنیم، نخ دندان بکشیم و معاینه دوره ای دندان ها را فراموش نکنیم.

با ۲۰۸۰، بیست دندان سالم در هشتاد سالگی داشته باشیم.

بازگشت به صفحه محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *