با 5 راه حل ساده مسواک زدن را برای کودکان هیجان انگیز تر کنیم

حتی ۲ دقیقه از دست دادن زمان بازی و هیجان برای کودکان غیر ممکن به نظر می رسد. پس چگونه کودکمان را به مسواک زدن تشویق کنیم؟ در این نوشته سعی می کنیم در ۷ دقیقه، پنج راه حل ساده را برای حل این مساله را بررسی کنیم.

اول: اجازه دهیم کودک مسواک و خمیردندان خود را انتخاب کند.

کودک با انتخاب مسواک و خمیر دندان مورد علاقه خود و با تقلید رفتاری شبیه به بزرگ ترها احساس بهتری به مسواک و خمیردندان خود پیدا می کند. انتخاب خمیردندان هایی با طعم های طعم توت فرنگی، آدامس بادکنکی و یا شکلات هم می تواند هربار انتخاب را جذاب تر و شیرین تر کند.

دوم: از کودک بخواهیم برای آهنگی دوست دارد مسواک بزند، بخواند و یا حتی برقصد

مسواک زدن در تنهایی و سکوت کار چندان هیجان انگیزی برای یک کودک نیست. برای کودک آهنگ شاد و مورد علاقه اش را پخش کنید و از او بخواهید با آهنگ مورد علاقه اش مسواک بزند، بدن خود را تکان دهد و یا حتی برقصد. با این کار می توانید کودک را تشویق کنید که مدت زمان بیشتری مسواک بزند.

سوم: مسواک زدن را به یک بازی هیجان انگیز تبدیل کنید

بچه ها عاشق بازی کردن هستند. پس چرا مسواک زدن را به یک بازی تبدیل نکنیم؟ برای کودک داستان های جذاب بسازید، مثلا آنها را تبدیل به ابرقهرمان کنید و به جنگ هیولاهای باکتری ها و پلاک ها بفرستید. از تخیل خود استفاده کنید و کودک را برای مسواک زدن هیجان زده کنید.

چهارم: یک فرآیند جایزه دار برای مسواک زدن دار طراحی کنید

بعضی وقت ها بچه ها به کمی انگیزه برای مسواک زدن نیاز دارند و یک فرآیند جایزه دار می تواند این انگیزه را برای کودکان فرآهم کند. به عنوان مثال یک نمودار یا هرم برچسب دار درست کنید و از کودک بخواهید بعد از هر بار مسواک زدن برچسبی روی هرم بچسباند و با رسیدن به هر مرحله جایزه بگیرد.

پنجم: مسواک زدن را به یک فعالیت گروهی تبدیل کنید

بچه ها دوست دارند رفتار بزرگ تر ها را تقلید کنند. وقتی کودک ببیند که شما چقدر به سلامت دهان و دندان های خود اهمیت می دهید و چقدر با اشتیاق دندان هایتان را مسواک می زنید. مسواک زدن دندان ها را جدی می گیرند. سعی کنید زمانی اختصاصی برای مسواک زدن شب های خانواده برنامه ریزی کنید و همه در کنار یکدیگر مسواک بزنید.

بازگشت به صفحه محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *