تکنولوژی حفره های ناهمگون چیست؟

پلاک های تشکیل شده از باکتری ها بر روی مینای دندان، از مهمترین علت های پوسیدگی و خرابی دندان ها به شمار می رود. بزاق دندان یکی از بهترین سیستم های دفاعی دهان در برابر این باکتری هاست. در واقع بزاق دهان باکتری های اضافی دهان را به همراه ذرات غذای باقی مانده می شوید و دهان را تمیز می کند. اما با توجه به عادات روزانه غذا خوردن، بزاق دهان به تنهایی نمی تواند در این کار موفق شود و نیاز به کمک دارد. اینجاست که ما در هر ۲۴ ساعت از شبانه روز با ۲ بار مسواک زدن به مدت ۲ دقیقه به از بین رفتن باکتری های اضافی و ذرات غذای جمع شده بر روی دندان ها کمک می کنیم.

نقش موها یا فیلامنت های یک مسواک در تمیزی و از بین بردن پلاک های تشکیل شده بر روی مینای دندان بسیار مهم است. موهای مسواک معمولا از الیاف نایلونی ساخته می شوند، بر خلاف الیافی طبیعی، الیاف نایلونی باکتری های را به خود جذب نمی کنند و به راحتی شسته و تمیز می شوند.

موهای یک مسواک علاوه بر تمیز کردن پلاک های تشکیل شده بر روی مینای دندان، می تواند به ابزاری برای آسیب زدن به آن نیز تبدیل شوند. جنس الیاف غیر استاندارد، گرد نبودن سر موهای مسواک و در نهایت چینش اشتباه آنها از جمله مواردی هستند که مینای دندان را به مرور زمان از بین ببرند.

موهای مسواک بعد از قرار گیری بر روی مسواک برش می خورند. این برش باعث می شود که سر موهای مسواک تیز شده و احتمال آسیب دیدن مینای دندان بالا رود. برای جلوگیری از این آسیب موهای مسواک طی چندین مرحله و با دستگاه های پیشرفته گرد می شوند.

چینش موهای مسواک نیز نفش بسیار مهمی در پاک کردن جرم ها و پلاک های تشکیل شده بر روی دندان ها را دارد. یکی از تکنیک هایی که در طراحی چینش موهای مسواک استفاده می شود، Irregular Holes یا قرارگیری موها در حفره های ناهمگون است. در این روش ابتدا نحوه قرار گیری مسواک و حرکت موهای مسواک روی دندان ها مورد بررسی قرار می گیرد. در مرحله بعد توسط دستگاه های پیشرفته حداقل فشار لازم برای پاک کردن پلاک ها و جرم های تشکیل شده روی دندان ها تخمین زده شده و چینش موهای مسواک طراحی می شود.

موهای مسواک پاورپلاس ۲۰۸۰ با آخرین تکنولوژی روز دنیا و از مواد اولیه دارای استاندارد FDA آمریکا و EU10/2011 اروپا تولید می شود. این مسواک با داشتن ۳ حفره ناهمگون برای نگهداری موهای مسواک، بدون کوچک ترین فشار مضاعف به مینای دندان، جرم ها و پلاک دندان ها را از بین می برد.

توصیه می کنیم برای مسواک زدن، موهای مسواک را با زاویه ۴۵ درجه بر روی سطح دندان ها قرار دهید و با حرکات نرم و چرخشی تمامی سطوح و لابلای دندان ها را به مدت ۲ دقیقه تمیز کنید. نخ دندان بکشید و بازدید های دوره ای توسط دندان پزشک را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *